Dokončenie holobytu
31. mája 2019
Ukázať všetko

Rozpočet holodom

Ak chcete úspešne zrealizovať stavbu holodomu, budete potrebovať určitý rozpočet, ktorý by vám mal – alebo skôr bude musieť – vystačiť. Rozrátava sa na základe projektovej dokumentácie. Avšak táto cenová kalkulácia vyjadruje váš individuálny stavebný zámer za predpokladu výberu správnej firmy, ktorá vám zabezpečí váš vysnívaný holodom. Cena za výstavbu rodinného domu závisí od typu stavby (bungalov, dom s obytným podkrovím, dvojpodlažný rodinný dom vilového typu) a taktiež od použitých materiálov a technológií.

Každá stavebná firma zároveň pomáha klientovi nájsť to najlepšie riešenie optimalizujúce náklady pri maximálnej možnej kvalite, ktorá je samozrejme tou najvyššou prioritou. Stavbári spravia rozpočet na materiál a prácu, ktorú potom vie naceniť a dodať. Klientovi následne bude jasné, koľko minie na prácu, avšak veci ako podlahy, dvere či kúpeľňa budú závisieť od toho, čo si vyberie a v akej cenovej hladine. Všetky tieto potrebnosti treba vyriešiť, poprechádzať prípadne internetové stránky, spraviť si približný výpočet nákladov na materiál pri podlahách, dverách a ostatných veciach. Treba podotknúť aj to, že stavbári sa nie vždy úplne trafia do reálneho rozpočtu. Rozdiel cien sa môže vyšplhať až na 10 percent.

Vecí, na ktoré by ste si mali vyhradiť pri holodome dostatok peňazí, je naozaj mnoho. Ako prvé určite potrebujete do rozpočtu zarátať stavbára, ktorým vám spraví väčšinu prác, kalkuláciu na prácu a po položkách rozpíše aj odhad materiálu. Ďalší je určite dôležitý kontrolór, pokiaľ ste typom človeka, ktorý má málo času. Rozhodne nešetrite na kúpeľni a podlahách, to sú jedny z najdôležitejších častí, na ktorých sa nevyplatí šetriť. Ďalej samozrejme servis, ktorý vám spraví kuchyňu a potom aj ten, čo nasadí dvere. Zároveň dávajte pozor pri spotrebičoch – potrebujú vyššiu pozornosť a pokiaľ sa nezapoja správne, ste pravdepodobne v keli. Šetrenie je síce super, no v niektorých veciach by ste si mali jednoznačne radšej priplatiť. Inak sa vám to vráti s úrokmi.

Je zložité povedať, koľko eur si máte nastaviť ako rozpočet pre váš vysnívaný dom. Je to ako s autami – môžu sa diametrálne odlišovať. Značne to závisí predovšetkým od preferencií každého zákazníka. Nezariadený dom však dnes v priemere stojí 700 až 1300 eur na meter štvorcový. Čiže ak si vezmete 100 metrov štvorcových, máte to približne 70 až 130 tisíc eur. To už vám dokáže spraviť lepšiu predstavu o rozpočte, ktorý budete potrebovať.

Zavolať