Prefabrikované alebo obkladané sprchy: Čo je lepšie?
9. marca 2018
Dokončenie domu do štandardu
31. mája 2019
Ukázať všetko

Dokončenie bytu do štandardu

Pre veľa ľudí je dôležitý komfort – či už sa jedná o peniaze, o čas alebo sprístupnenie priestorov. Pokiaľ uprednostňujete lacnejšie a jednoduchšie riešenia a nechcete sa zaoberať výberom dlažby, obkladu, podláh, sanity alebo zárubní a nemáte problém to nechať na developera, byt dokončený do štandardu je pre vás vhodný výber. Ak sa v tom napríklad tiež nevyznáte alebo to celkovo chcete nechať na niekoho iného, poohliadnutie sa po zariadenom byte je práve pre vás. Vzhľadom na to, že developeri majú materiál vo väčších množstvách – tým pádom je lacnejší – výhodou sú ušetrené financie. Čo je však nevýhodou, je značne obmedzená škála materiálov, farebných prevedení, dekórov a zariaďovacích predmetov, z ktorých vám developer dáva na výber.

Byt bez starostí

Byt dokončený do štandardu ponúka bývanie za výhodnú cenu a bez starostí. Ako bolo spomenuté, štandard je zabezpečený developerom, ktorý sa postará o základné vybavenie bytu (podlahy, obklady, dlažby, zárubne a pod.). Ako ďalšie je výhodou, že vám developer poskytne na vybavenie záruku – ak sa teda rozhodnete čosi vyreklamovať, developer je povinný túto situáciu riešiť. Samozrejme, vybavenie bytu by malo byť pre vás dostačujúce. Pokiaľ však budete chcieť niečo lepšie, môžete si u developera priplatiť tzv. nadštandard. Jedná sa o vylepšenie k vašim predstavám a súčasným módnym trendom.

Nasťahovať sa do bytu v štandarde je vhodné pre každého, kto si chce ušetriť čas a nervy, kto sa chce nasťahovať hneď bez zbytočných omáčok okolo a nebude musieť nič odďaľovať. Sťahovanie je jednoduché a príjemnejšie ako pri holobyte, keďže nepotrebujete nič riešiť. A rovnako tak aj prípadné vysťahovanie.

Byt dokončený v štandarde však nie je pre každého. Pokiaľ stavíte na každý, čo i len malý, detail a chcete mať všetko pod palcom, ako čo bude vyzerať a pôsobiť, rozhodne to nie je pre vás tá správna voľba. Môže to pre vás dokonca značiť jasnú nevýhodu. Preto ak si radšej všetko organizujete sami, chcete si čo najvernejšie prispôsobiť svoje nové bývanie, byt v štandarde nie je pre vás práve vhodný – i keď lacný – variant.

V projektoch stredného segmentu sa cena za štandard pohybuje medzi 5 tisíc až 15 tisíc eur – to závisí od veľkosti, pričom musí byť dodaný ešte pred kolaudáciou. Máte časový limit na výber z ponuky jednotlivých materiálov. Možnosť pritom zasiahnuť do dispozičných úprav je minimálna, ak vôbec nejaká.

Hlavné výhody štandardu sú teda pohodlnosť, šetrnosť a rýchlosť. Nemusíte sa trápiť s výberom napríklad takej kuchynskej linky, čo dokáže byť skutočne vyčerpávajúce a časovo náročné. Na druhej strane sú tu však už spomínané isté nevýhody a ak nechcete kuchyňu rovnakú ako váš sused, ktorý býva v byte oproti, pustite sa radšej do hľadania holobytu.

Zavolať na 0911 300 263