Dokončenie domu na kľúč
31. mája 2019
Rozpočet holodom
31. mája 2019
Ukázať všetko

Dokončenie holobytu

Ak ste vždy túžili vytvoriť si dom presne podľa svojich predstáv do najmenších detailov a predovšetkým vo vašom originálnom prevedení, holobyt je pre vás tá správna voľba. Ak ste kreatívni a originálni, na vašom novom bývaní sa to ľahko môže prejaviť.

Holobyt je stavba, ktorá je pripojená na inžinierske siete (hlavne na elektrickú sieť), na vodu, plyn a kanalizáciu. To znamená, že na hranici pozemku sú plynomer, elektromer, súčasne vodovodná šachta a kanalizačná prípojka. Sú v ňom naťahané všetky rozvody s prípravou na napojenie či už sanitárnych zariadení alebo napojenia spotrebičov kuchynskej linky, vodovod ukončený prípravou na napojenie, vykurovanie – rozvody ukončené vykurovacími telesami (radiátory, konvektory, sálavé panely) a prípadne podlahové vykurovanie, systém vykurovania zabezpečený rozdeľovacími skriňami a kotlom (turbo, kondenzačným a pod.), odpad ukončený prípravou na osadenie sanitárnych zariadení. Po konštrukčnej stránke vlastne obsahuje interiér – rozvody a kotol, zvislé a vodorovné nosné konštrukcie, priečky, ak je stavba dvojpodlažná, tak aj schodisko, ak je plánovaný kozub, potom aj komínové teleso, omietky a aspoň jeden základný náter maľovky, okná a vchodové dvere. Neobsahuje interiérové dvere, podlahy, svietidlá, vypínače a samotné prvky sanity s ich samotným napojením. Všetky tieto prvky totiž záležia od klienta a volí si ich sám.

Výhody holobytu

Holobyt má zároveň viacero výhod aj nevýhod. Najvýhodnejšie na tom celom je jednoznačne možnosť upraviť dispozíciu bytu. Aby ste však nespravili chybu a dali pozor na inštalačné jadrá a statiku, je k dispozícií tzv. interiérový architekt, ktorý je zodpovedný za prípadné vyskytnutie problémov. Taktiež vám rád poradí pri interiérovom dizajne a technických záležitostiach, no treba pamätať aj na to, že cena za takéto služby nebýva nízka. A vzhľadom na to, že pri holobyte bude spracovaný každý detail podľa vašich predstáv, značnou nevýhodou je tým pádom investovanie oveľa väčšieho množstva finančných prostriedkov, než by ste dali napríklad do takého domu dokončeného do štandardu.

Holobyt je vlastne pomerne zvláštny spôsob ukončenia stavby, pretože predstavuje byt dokončený so všetkými inžinierskymi sieťami a s dokončenými a omietnutými stenami. Zvyšok je však čisto na vás a to, pre aké dvere, podlahy, dlažby a obklady sa napokon rozhodnete. Dokončenie holobytu obsahuje viaceré práce ako obkladačské a murárske práce – (obklady, dlažby a iné), podhľady a zníženie stropov, bodové svetlá, plynoinštalácia, montáž kúrenia a kotlov, elektroinštalácia, vodoinštalácia (kúpeľňa, WC, kuchyňa), montáž sadrokartónov (steny, podhľady), maliarsko-natieračské práce (štruktúrované, farebné a textilné omietky), tapetovanie, benátsky štúk – zmena farebných omietok, pokladanie parkiet (drevených) a plávajúcich podláh (laminát) s obvodovými lištami a tiež montáž drevených zárubní a dverí.

Pokiaľ teda chcete zrealizovať svoje sny o perfektnom bývaní, mali by ste si určite kúpiť holobyt, ktorý si zariadite presne podľa svojich predstáv. Musíte však myslieť i na to, že lacné to rozhodne nebude, no bude to mať jasný zmysel pre detail.

Zavolať na 0911 300 263