Dokončenie domu do štandardu
31. mája 2019
Dokončenie holobytu
31. mája 2019
Ukázať všetko

Dokončenie domu na kľúč

V prvom rade treba vysvetliť, čo pojem „dom na kľúč“ vlastne znamená. Je to vlastne stavba, ktorá je najvhodnejšia na nasťahovanie. Ako vraví názov, dostanete do ruky kľúč a bez zbytočných starosti či vybavovačiek je dom váš a vy sa môžete nasťahovať lusknutím prsta. Pri stavbe sa za všetko postarajú odborníci – cez hrubú stavbu až po interiér domu. Hoci vás to bude stáť podstatne viac ako holodom, ušetrí vám to množstvo času, ktorý tým pádom môžete využiť efektívnejšie a zmysluplnejšie pre vás.

Rozdiely oproti holodomu

Dom na kľúč je najviac vybavený – oproti holodomu či hrubej stavbe. Je pripravený k okamžitému nasťahovaniu a vlastne obsahuje to isté, čo holodom, avšak s viacerými prvkami navyše. Tie sú napríklad interiérové dvere, vnútorná stierka stien, obkladačky, laminátová podlaha, sanitárne predmety (umývadlo, WC, batérie, vaňa), povrchové úpravy stien, maľba a ďalšie.

Podstatou kúpy domu na kľúč je čo najväčšie uľahčenie starostí so stavbou. Na všetky kroky od základov až po omietky dohliada firma, ktorá vám dom dodáva, a jej odborníci. Majú na starosti rozhodnutie o výbere materiálov, technológií, postupov – ponúknu vám však konkrétne alternatívy na výber. Práve preto je veľmi dôležité, aby vám váš vysnívaný domček spracovávala firma, ktorá má vašu plnú dôveru. Nebudete totiž prítomní pri práci, pri jednotlivých fázach stavby, neodpozorujete hĺbku základov, certifikáty materiálov, ktoré budú ukryté pod omietkami, či dodržanie stavebných noriem – na to všetko majú firmy určených odborníkov.

Dom na kľúč je hotový dom, ktorý ste si vybrali z katalógu a bol postavený presne podľa vopred daného projektu. Nemáte tak možnosť len tak do neho už neskôr zasiahnuť. Na jednej strane vás to môže stáť naozaj veľké množstvo peňazí, na druhej zase času a nervov. Mnohé firmy ale v dnešnej dobe majú úpravy na mieru zarátané vo finálnej cene – samozrejme, v oklieštenej forme. Ponúknu vám napríklad štandard, do ktorého môžete minimálne zasahovať, a o čosi drahší nadštandard, kde si môžete slobodnejšie vyberať z materiálov či dispozícií. Treba však podotknúť, že čo i len miniatúrna zmena toho môže zmeniť viac, než sa zdá, a vyprázdniť vašu peňaženku. Práve preto je skutočne dôležité si zmluvu s firmou, ktorá vám má poskytnúť dom na kľúč, dôkladne preštudovať a prípadne sa aj spýtať na možnosti úprav ešte pred jej podpísaním. Inak toho neskôr môžete dosť ľutovať.

Ak však prevezmete dom na kľúč vo forme holodomu, nesmiete šetriť na materiáloch – tie musia mať prvotriednu kvalitu. Taktiež nešetrite ani pri postupoch pri dokončovaní stavby – omietky, podlahy, prípadné sadrokartónové úpravy interiéru, obklady, dlažby a ďalšie. Neskôr by totiž mohla hroziť rekonštrukcia a nakoniec by vás to vyšlo oveľa drahšie, než by ste si boli mysleli. Nevhodnými postupmi dokonca taktiež riskujete aj poškodenie stavby a tým pádom si od firmy nebudete môcť vymáhať záruku.

Dom na kľúč má rovnako veľa výhod: úspora času, fyzických a psychických síl, komplexnosť riešenia stavby, s niekoľkoročnou zárukou na dodávky aj stavbu a taktiež človek nemusí byť odborníkom. Taktiež má však aj nejaké nevýhody a tými sú napríklad pomerne vysoká cena, pričom už pred výstavbou musíte celú sumu zaplatiť, potom používanie lacnejších materiálov a takisto sa vaše prvotné predstavy nemusia úplne zhodovať s finálnou stavbou. Veľa faktorov je však ovplyvnených komunikáciou, a preto si teda prečítajte poriadne zmluvu, aby ste predišli zbytočným problémom.

Zavolať na 0911 300 263