4 triky ako si uľahčiť umývanie kúpeľne
6. marca 2018
13 veľkých nápadov pre malé kúpeľne
7. marca 2018
Ukázať všetko

5 kúpeľňových trendov, ktoré by ste mali zvážiť

Nehovoríme, že by ste nemali nasledovať tieto trendy, no uistite sa, že je to nebudete v budúcnosti ľutovať.

Konečne ste sa dočkali. Prerábanie kúpeľne po akom ste túžili taak dlho. Máte skvelé nápady čo a ako prerobiť. Určite sa vo vašom repertoári nachádzajú aj tie #trendy dizajny kúpeľní. No predtým sa pozrite, že čo od nich v skutočnosti očakávať.

  1. Komplikovane vzorované malé kachličky

Tak bohémske, svieže a hlavne retro. Stále keď uvidíte celú kúpeľňu obloženú týmito malými mozaikovitými kachličkami, horíte nedočkavosťou kedy si konečne prerobíte kúpeľňu.

Prečo by ste to mali zvážiť: Existuje dôvod, prečo tieto malinké obkladačky po toľkých desaťročiach vymenili veľké a elegantné obkladačky. Pretože sú príliš malé.

Takéto malé kachličky si vyžadujú množstvo malty a času na ich úpravu. Myslím, že budete radšej robiť 1 000 iných vecí ako sa práve starať o tieto miniatúrne obloženia kúpeľne.

Stále máte malé obkladačky? Použite ich ako doplnok na miesta, kde nie je taká vysoká koncentrácia vlhkosti ako je na podlahách, v sprchách, vo vani alebo v umývadle.

  1. Vintage nábytok na skladovanie

Nikto nehovorí, že by ste sa mali vzdať toho krásneho veľkého toaletného stolčeka. Určite dodá charakter a eleganciu vašej kúpeľni, no na čo si dávať pozor?

Prečo by ste to mali zvážiť: Takýto nábytok je záväzok na váš čas. Keďže drevo a voda sa nemajú veľmi v láske, o takýto nábytok sa budete musieť často starať a pravidelne ho niečím tesniť. Tanya Campbell, dizajnérka v Denver’s Viridis Design Studio, odporúča, aplikovať na takýto nábytok čerstvú vrstvu uretánu každý rok.

Stále máte vintage nábytok? Dajte mu výhodu v boji proti jeho odvekému nepriateľovi, vode, nahradením vrchnej časti nábytku mramorom alebo kremeňom.

  1. Podlaha z masívneho dreva

Podlaha z masívneho dreva má niekoľko výhod. Je krásne teplá na dotyk, nie je šmykľavá a nevyžaduje žiadnu maltu ako klasické obkladačky. Navyše kombinácia tmavej drevenej podlahy a bieleho nábytku kúpeľne je proste neodolateľná.

Prečo by ste to mali zvážiť: Campbellová hovorí: „Drevená podlaha, ktorá sa nachádza vedľa sprchy alebo vane sa vám ohne, pokiaľ ju nebudete po každom použití sušiť, navyše obkladačky sú oveľa viac hygienickejšie.“

Stále túžite po teple dreva? Na trhu nájdete mnoho druhou keramických obkladov, ktoré vyzerajú ako drevo, no správajú sa ako porcelán.

  1. Nechránená inštalácia

Pripomína to štýl Paríža, a taktiež oprava pri úniku vody je tak jednoduchá.

Prečo by ste to mali zvážiť: Nemusí to byť práve plusom pre potenciálnych kupcov s malými deťmi. Len si to predstavte. Malá Janka začne loziť po trubkách … trúbky sa odtrhnú … voda strieka všade … a výlet do nemocnice máte zaručený. Nie príliš príjemná predstava, že?

Stále túžite po odkrytých trúbkach? Choďte do toho. Je to predsa váš domov a dôležité je, aby ste sa tam vy cítili príjemne a pohodlne. Hlavne ak neplánujete predať svoj dom a ostanete v ňom na veľmi dlhú dobu.

  1. Všetko len nie bielu vaňu a umývadlo

Chcete farby. O fádnych bielych kúpeľniach nechcete ani počuť.

Farby sa opäť vracajú do módy, ako tomu bolo v päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia. Móda, v ktorej boli umývadlá pastelových farieb (myslím tým rúžové a aqua) populárne je opäť tu.

Prečo by ste to mali zvážiť: Farby jednoducho opticky zmenšujú kúpeľne. Ak máte už teraz malú kúpeľňu, neodporúča sa obložiť kúpeľňu farebnými obkladačkami. Taktiež vám to sťaží predaj nehnuteľnosti. „Kúpeľňa je jednou z najdrahších izieb v celom dome, a teda nechoďte do žiadnych extrémov, pretože akákoľvek rekonštrukcia je veľmi drahá,“ hovorí Suzanne Felber, dizajnérka z Dallasu.

Potenciálnym kupcom sa nemusí páčiť farba vašej kúpeľne, ani vidina investície do prerábania.

Stále chcete ísť do divokých farieb? Máte niekoľko možností. Namaľujte steny, alebo choďte do farebných podláh z linolea, ktoré sa dajú vymeniť ľahko a lacno.

 

Zavolať na 0911 300 263