10 kreatívnych nápadov pre uskladnenie kúpeľne
6. marca 2018
7 šikovných stratégií na prerábanie kúpeľne
6. marca 2018
Ukázať všetko

7 skvelých nápadov pre malé kúpeľne

Našli ste dom svojich snov. Všetko je dokonalé až na jednu maličkosť. A tou je kúpeľňa. Je tak malá, že sa do nej ledva zmestí toaleta a umývadlo. No mali by ste sa vzdať svojho vysnívaného domu pre jednu vec? Určite nie. Síce sa to môže zdať neuveriteľné, no aj malé kúpeľne môžu byť praktické a funkčné. Veď predsa, kto potrebuje obrovskú kúpeľňu ak vám stačí sa v nej osprchovať, ísť na toaletu alebo umyť ruky. V tomto článku sa vás pokúsime presvedčiť, že aj malé kúpeľne môžu byť skvelé. Poďme sa ale spoločne pozrieť na to, čo môžete urobiť s malou kúpeľnou.

  1. WC a umývadlo v jednom

Tento nápad prišiel až priamo z Japonska kde je priestor na viac veľkým privilégiom. Toto šikovné zariadenie má dve úžasné výhody. Jednak šetríte priestor, a taktiež vodu.  Jednoducho si kúpte WC a umývadlo v jednom a namontujte si ho namiesto vašej toalety, alebo na vašu starú toaletu prirobte Sink Positive. Je to úplne jednoduché. Kúpou tejto toalety sa nemusíte obťažovať s výberom umývadla a vaše nohy si môžete naťahovať koľko len chcete.

  1. Postavte si „wet room

Čo ak by ste mohli vykonávať malú potrebu a sprchovať sa na tom istom mieste? Alebo ju vykonávať zatiaľ čo sa sprchujete a sedíte na toalete? Znie to trochu divne, no je to možné. Stačí vám prerobiť vašu malú kúpeľňu na „wet room“. Je to akoby kúpeľňa, ktorá má toaletu v oblasti sprchy. Záleží na tom ako máte vyriešenú kúpeľňu, nakoľko potrebujete ju celú obložiť obkladačkami, taktiež potrebujete odtok a akúsi rímsu, aby vám voda nenatiekla do ostatných častí obydlia. No vo všeobecnosti to nie je príliš ťažké na realizáciu.

  1. Prinúťte výšku hrať vo váš prospech

Nech je kúpeľňa akokoľvek malá, vždy má 4 steny. Využite výšku kúpeľne tak, že budete ukladať veci aj do horných častí izby a nie len do dolných. Veci ktoré využívate pravidelne si nechajte na dostupnejšom mieste a tie ktoré používate vzácne, umiestnite na samotný vrchol. Ak sa bojíte že si udriete hlavu o police, existujú rôzne sieťky alebo kapsy, ktoré si zavesíte buď na stenu alebo na samotný strop. Kapsičky sú skvelým pomocníkom pri skladovaní rôznych spotrebičov alebo vecí do kúpeľne. A nemusíte ich vešať priamo na dvere. S pomocou kladiva a pár klincov si ich môžete zavesiť na akúkoľvek stenu.

  1. Úzke umývadlo

Umývanie rúk je jednou z činností, pri ktorej nepotrebujete kúpeľňu o veľkosti obývacej izby. Ak sa vám nápad WC a umývadla v jednom (viď. hore) veľmi nepozdáva, je tu alternatíva kúpi úzkeho umývadla. Na činnosti akou sú umývanie rúk alebo čistenie zubov vám toto umývadlo bohato stačí. Môžete si kúpiť aj maličkú skrinku pod umývadlo aby ste zakryli všetky tie trúbky a aby ste dodali kúpeľni trošku estetiky.

  1. Malá vaňa

Je pravdou, že vaňa si vyžaduje o niečo viac priestoru. No to neznamená, že potrebujete kúpeľňu o veľkosti palácu aby sa vám tam zmestila. Na trhu existuje mnoho veľkostí vaní, v ktorých si môžete vychutnať svoj obľúbený večerný kúpeľ.

Navyše ak máte kúpeľňu nepravidelného a nezvyčajného tvaru, umiestenú napríklad v podkroví, určite položte vaňu pod nižšiu časť stropu aby ste ušetrili miesto. Síce sa budete musieť trošku zohnúť aby ste tam vliezli, no na druhú stranu, nevyplatí sa to pre ušetrenie priestoru?

  1. Toaleta bez nádržky

V malých kúpeľniach sa počíta každý centimeter. Ďalším zo spôsobov ako ušetriť priestor je ten, že si zaobstaráte toaletu bez nádržky. Nie len, že vaše nohy budú mať o niečo viac priestoru, no taktiež to urobí vašu toaletu elegantnejšou a nenápadnejšou. No myslite na to, že aj toaleta bez nádržky potrebuje prívod vody, a teda inštaláciu nemôžete len tak niekam premiestniť. S takouto toaletou prichádzajú aj vyššie výdaje za inštaláciu, no ten ušetrený priestor stojí za to.

  1. Dajte to do rohu

Využite každý jeden voľný priestor kúpeľne a nainštalujte si umývadlo do rohu miestnosti. Zrazu máte viac priestoru pre skrinky a dokonca aj pre malú vaňu. Ak sa vám nepozdával nápad s úzkym umývadlom (viď. hore), možno je táto alternatíva presne pre vás.  Tieto umývadla sú praktické a ich miska je dostatočne veľká, aby vyhovela požiadavkám skoro každého.

No inštalácia takéhoto umývadla závisí aj od inštalácie. Ak máte nejaké pochybnosti s vodovodným potrubím alebo odpadom, určite to prekonzultujte s odborníkom.

Malá neznamená nepraktická

Ako sme vám ukázali v článku, malá kúpeľňa nemusí byť práve nešťastím. Ak ste využili aspoň jednu z uvedených rád, určite sa vám v kúpeľni uvoľní trochu miesta na viac a nebudete sa cítiť stiesnene. Malé kúpeľne vás tiež naučia byť rozvážnejší a používať len to čo naozaj potrebujete. Uvidíte, že veci, ktoré nepoužívate často nemá cenu skladovať a presvedčite sa, že malé kúpeľne môžu byť tak isto praktické ako tie veľké.

 

Zavolať na 0911 300 263