7 šikovných stratégií na prerábanie kúpeľne
6. marca 2018
5 kúpeľňových trendov, ktoré by ste mali zvážiť
7. marca 2018
Ukázať všetko

4 triky ako si uľahčiť umývanie kúpeľne

Vraveli ste toaleta bez tých záhybov? Zapíšte si nás.

Nezáleží na tom, či vetráte celý deň alebo raz za týždeň. Či sa u vás premáva množstvo ľudí alebo ste samotár. Špina (a mikróby) si k vám nájdu cestu aj tak.

Kúpeľne majú tú nevýhodu, že sa tam nachádza najviac špiny a mikróbov z akejkoľvek inej izby. No my sme pre vás pripravili pár „zlepšovákov“, vďaka ktorým sa pri celoplošnom čistení kúpeľne vaše šance v boji proti špine, mikróbom a baktériám zvýšia.

  1. Materiál s využitím malého alebo žiadneho množstva malty

Kde je napísané, že v kúpeľni musia byť obkladačky? Malta, špinu jednoducho priťahuje. Aby ste sa vyhli tomuto problému, určite vyskúšajte sklenenú alebo vode-odolnú kamennú lepenku. Pri ich nanášaní nie je potrebná skoro žiadna malta. Možno na niektorých bodoch áno, no stále lepšie ako mať celú kúpeľňu zaobalenú v malte.

No ak maltu nechcete použiť vôbec, existuje starodávna technika z Maroka nazývaná tadelakt, ktorá používa omietku bez vápna, ktorá je odolná voči vode, plesniam a čo je najlepšie, je utesnená roztokom mydla, ktorý udržiava špinu na míle ďaleko.  Táto technika je pre svoju účinnosť využívaná po stáročia, no je o trošku drahšia, pretože jej aplikácia si vyžaduje vyškolených remeselníkov.

No jedna z dostupnejších alternatív, ktorú vám odporúča aj Stephanie Horowitz, generálna riaditeľka ZeroEnergy Design v Bostone, je kúpa väčších obkladačiek s použitím menšej vrstvy malty. Hovorí: „Kúpeľňa nadobudne svieži a moderný vzhľad vyžadujúci minimálnu údržbu.“

  1. Bezdotykové kohútiky

Vodovodné kohútiky na senzor už nenájdete iba na miestach s veľkou frekvenciou ľudí, no čím ďalej, tým viac si našli svoje uplatnenie v domácnostiach. Bezdotykové ovládanie kohútika nepriťahuje špinu, a na viac si budete pripadať ako v nejakom futuristickom filme. Na trhu je hneď niekoľko modelov, niektoré z nich majú zabudované svetielko, ktoré sa po príchode k umývadlu rozsvieti. No toto zariadenie nemá iba plusy. Nevýhodou je, že kohútik musí byť napojený na elektrickú energiu a ak čakáte, že ušetríte vodu ste na omyle. Naopak, niektoré štúdiá preukázali, že spotreba vody sa zvýšila.

  1. Toaleta bez záhybov

Aj vy ste si pri umývaní toalety niekedy pripadali ako gymnasta? Ak áno, táto toaleta z jedného kusu je práve pre vás.

Klasické toalety majú misu a nádržku oddelenú, a teda majú mnoho záhybov, ktoré sú ťažko prístupné a ťažko sa čistia. Cena za takúto toaletu môže byť o niečo vyššia nakoľko je vyrobená iba z jedného kusu porcelánu, no vedzte, že za ten ušetrený čas to rozhodne stojí. Tiež sa nebudete musieť dôverne zoznamovať so špinou pri umývaní.

Dnešné tlakové toalety nie len že znižujú čas čistenia, no prakticky odstraňujú všetky usadeniny vďaka silnému prúdeniu vody, ktoré vyčistí celú misu od nečistôt. Ďalšou výhodou je úspora vody. Vďaka eco-smart dizajnu môže rodina ročne ušetriť až 62 500 litrov vody.

  1. (Dobrý) ventilátor

Možno o tom neviete, no ventilátory sú číslo 1. v zariadeniach, na ktoré vlastníci domov pri rekonštrukcii kúpeľne myslia najviac. Toto nenápadné zariadenie skvele bojuje proti plesniam, ktoré poškodzujú váš kúpeľný nábytok, a taktiež steny a trámy kúpeľne. Čiže určite je toto výhodná investícia. Ak keď vaša kúpeľňa disponuje ventilátorom, jeho nahradením za nový model neurobíte krok vedľa, ba naopak. Dnešné ventilátory sú účinnejšie, tichšie, silnejšie a úspornejšie. Tie najmodernejšie ventilátory dokonca obsahujú senzor, ktorý automaticky zapne zariadenie v prípade zvýšenej vlhkosti vzduchu a následne vypne, ak je vzduch čistý.

Zavolať na 0911 300 263