Rekonštrukcia kúpeľne s profesionálom vs. samostatne
4. marca 2018
Jedenásť tipov pri rekonštrukcii kúpeľne
4. marca 2018
Ukázať všetko

3 Tipy ako si najať toho správneho odborníka

Z času na čas sa ľudia rozhodnú prerobiť si svoju kúpeľňu. Niektorí si trúfajú ju prerobiť sami, no iní siahajú po pomoci odborníka, čo je rozumný krok. Ak si najmete odborníka, odpustite si mnoho starostí a hlavne ušetrite kopu času, pretože pri prerábaní je potrebné vykonať pár náročných prací ako je, napríklad: zavádzanie elektriny, kachličkovanie, inštalačné práce, atď. No aký je ale proces najatia toho správneho odborníka?

Existuje niekoľko odborníkov, ktorí sa špecializujú na prerábanie celej kúpeľne. Prerobia vám úplne všetko. No aj takýto majstri od vás potrebujú plán konečného dizajnu kúpeľne.

  • Ušetríte tým, že budete dovážať vlastný materiál

To neznamená, že začnete skupovať hromady materiálov z celého mesta. Väčšine majstrov nevadí, ak si kúpite nejaké drahšie a štýlovejšie veci sami. Kúpou stojanu na uteráky, toalety, svietidiel, umývadla, zrkadla a mnohého ďalšieho nič nepokazíte. Majte na pamäti že, ak kúpu materiálu necháte na majstroch, môžete počítať s miernou prirážkou za sprostredkovanie materiálu.

  • Ako je to s harmonogramom práce?

Žiť bez kúpeľne sa jednoducho nedá. Dokonca aj keď máte v domácnosti ďalšie voľné kúpeľne čo môžete používať, určite nechcete aby sa vám rôzni robotníci túlali po dome ďalších 5 mesiacov. Ak si najmete lepšieho odborníka, môže vám sľúbiť, že jeho rozvrh práce bude naozaj dobre zorganizovaný. No so slovom „sľúbiť“ nie je nič isté, pretože žiaden majster vám nemôže garantovať, že to tak v skutočnosti bude.

Proces v kocke

  1. Štádium návrhu

Aj keď sa jedná o „prerábku“ niečo malého ako je sprcha alebo toaleta, stále musíte  mať plán dizajnu ako to bude vyzerať. Ak to necháte za odborníka, konečná rekonštrukcia môže obsahovať pár osvedčených vzorov.

  1. Štádium demolácie

Chystáte sa prerábať úplne celú kúpeľňu alebo ju presunúť? V tom prípade si pripravte poriadnu zásobu vriec na odpadky alebo si zavolajte firmu s kontajnerom na stavebný odpad. Aj keď sa jedná o malú rekonštrukciu, počítajte s určitým druhom demolácie.

  1. Štádium skicovania

Inštalačné a elektrotechnické práce sú základom pri prerábaní kúpeľne. Inštalatéri a elektrikári si „naskicujú“ svoju prácu. Následná inšpekcia je vykonaná mestskými alebo štátnymi úradníkmi.

  1. Štádium inštalácie sprchy/vane/atď.

Vaňa alebo sprcha sa postavia alebo nainštalujú podľa vytvorenej skice. Inštalácia umývadla a toalety je tiež samozrejmosťou.

  1. Dokončovanie podlahy, stien, skriniek

Položí sa podlaha, dokončia sa steny a vykoná sa ďalšia inšpekcia. Postavia sa skrine a ostatný nábytok, namaľuj sa steny a vykonajú sa konečné úpravy.

Zavolať na 0911 300 263