3 Tipy ako si najať toho správneho odborníka
4. marca 2018
20 prerobených kúpeľní, pre ktoré by ste zabíjali
4. marca 2018
Ukázať všetko

Jedenásť tipov pri rekonštrukcii kúpeľne

Aká izba je číslom jedna pri prerábaní? No predsa kúpeľne. Ľudia prerábajú kúpeľne dokonca radšej ako kuchyne a to z jedného dôvodu, pretože sú malé a renovácia stojí menej peňazí.

Tu je niekoľko tipov aby vám renovácia išla viac od ruky:

 1. Vstavajte ju – Pre starší vzhľad určite zvážte vstavanie držiakov na mydlo, skriniek na lieky a dokonca držiaky na toaletný papier.
 2. Podlaha – Drevené podlahy z praktického hľadiska nie sú práve najlepšou voľbou pre kúpeľne, no dodajú jej charakter a šmrnc. Správne utesnené a nafarbené drevené podlahy vám v klasickej kúpeľni vydržia pomerne dlho.
 3. Hra s farbami – Ak chcete vytvoriť dojem veľkej kúpeľne, držte sa svetlej palety farieb od bielej až po pastelové.
 4. Myslite na osvetlenie – Aj cez fakt, že kúpeľňa je miesto kde si ľudia prezerajú svoje vlasy a kontrolujú tvár, osvetlenie je veľmi chabé a koncentruje sa iba na jeden bod, a to najmä zo stropu. Určite si nechajte do kúpeľne namontovať svetlá do okolia zrkadla, aby vaša kúpeľňa krásne ožila a rozžiarila sa.
 5. Zariadenia a farby – Používanie bielych a pastelový farieb pre kúpeľňové zariadenia (vane, toalety, atď.) je ten, že farebné zariadenia vyzerajú po čase zastaralo a možno by ste chceli ich výmenu. Zatiaľ čo pri toalete je výmena pomerne jednoduchá, vane a sprchy si vyžadujú demoláciu a dávku financií.
 6. Tlmenie svetla – Toto jednoduché zariadenie vám privodí skvelú atmosféru pri večernom kúpeli.
 7. Extra doplnok – Ak vám to veľkosť vašej kúpeľne dovoľuje, určite zakomponujte do miestnosti nejaký doplnok akým je napríklad dekoratívna stolička alebo skrinka. Aby ste si vykompenzovali tento priestor, skúste si dať do kúpeľne nejaký praktický dekoratívny predmet ako je napríklad kôš. Zmestia sa vám do neho mnohé veci a estetický výsledok stojí za to.
 8. Viac vešiakov – Háčiky sú najjednoduchším spôsobom ako „zväčšiť“ vašu kúpeľňu. Namiesto vstavania rôznych skriniek alebo poličiek viete uložiť oblečenie alebo uteráky a tiež ušetríte priestor.
 9. Pozícia toalety – Jedna rada feng skui: záchod nikdy nesmie byť natočený smerom k dverám. Optimálna pozícia toalety by mala byť 90° otočenie od dverí a mala by byť od nich vzdialená na pár krokov.
 10. Zrkadlá – Väčšina ľudí si myslí, že jediným účelom zrkadla je ten, aby ste si skontrolovali makeup alebo upravili vlasy. No nie je tomu tak. Zrkadlo je dôležité v tom, že opticky zväčšuje miestnosť, a taktiež dodáva svetlo do kúpeľne. Mnoho ľudí si okrem hlavného zrkadla zaveseného nad umývadlom necháva namontovať ďalšie zrkadlo.
 11. Ochrana a skrášľovanie steny – Drevené obklady na stenu majú dve skvelé funkcie. Prvá je tá, že vám dodajú krásny staroveký vzhľad a je ich naozaj jednoduché namontovať. Druhá je tá, že chránia spodné časti stien od vody. Navyše, dobrý lak vám zaručí, že tieto obklady neprepustia vodu a tým pádom vám vydržia čo najdlhšie.
Zavolať na 0911 300 263