13 veľkých nápadov pre malé kúpeľne
7. marca 2018
7 vecí, ktorým sa vyhnúť aby ste pri renovácii kúpeľne ušetrili
9. marca 2018
Ukázať všetko

7 základných vylepšení pri rekonštrukcii kúpeľne

Renovovaná kúpeľňa, vám nie len že zvýši cenu domu, vylepší štýl ale tiež vyhovie vaším potrebám ako ešte nikdy predtým.  Pri renovácii určite myslite na niektoré vylepšenia, ktoré budú slúžiť vám a vašej rodine po niekoľko rokov. V tomto článku vám ukážeme 7 vylepšení, ktoré sa určite oplatia. Funkčnosť, úložný priestor a komfort kúpeľne pozdvihnete na úplne inú úroveň.

  1. Úsporná toaleta so skrytou nádržkou

Ak už prerábate kúpeľňu, určite vám mnoho odborníkov poradí kúpiť toaletu so skrytou nádržkou. Nielen že ušetríte drahocenný priestor v kúpeľni, no pri kúpe úsporného modelu, ušetríte peniaze za vodu.  Je to veľmi šikovná a múdra voľba ak premýšľate nad toaletou. Takéto toalety pasujú do každej kúpeľne, no najviac vynikajú v moderných dizajnoch kúpeľní.

  1. Malé obkladačky s textúrou do sprchy

Počas prerábania kúpeľne, sa vám naskytne možnosť nakuknúť do sveta obkladačiek a verte mi, je obrovský. Existuje mnoho druhov obkladačiek. Obkladačky v sprche sú na prvom mieste, ak rozmýšľate o bezpečnosti. Vyberajte si malé a textúrované obkladačky. Textúra a malta na viac pôsobia ako prevencia pred pošmyknutím, ak je podlaha sprchy od mydla. Najmodernejšie obkladačky sa dajú ľahko umyť a sú odolné voči plesniam, špine a vlhkosti. Taktiež ich môžete hocijako kombinovať do podoby, s ktorou budete spokojní.

  1. Dvojpalcová inštalácia

Je to malé neviditeľné vylepšenie, ktoré dokáže robiť zázraky. Funkčnosť kúpeľne sa rázom zvýši. Typická kúpeľňová inštalácia má 1.5“. Ak viacero rodinných príslušníkov používa sprchu alebo vaňu, takáto inštalácia má tendenciu sa upchať. Cena za 2“ a 1.5“ inštaláciu je tá istá, no výsledok je iný. 2“ inštalácia zvýši kvalitu odtoku vašej kúpeľne a tým pádom pridá na vašej spokojnosti.

  1. Vaňa – iba ak sa kúpete

Ľudia si myslia, že vaňa kúpeľňa bez vane nie je kúpeľňou. No nie je tomu tak. Ak si robíte kúpeľ raz alebo päťkrát za rok tak vedzte, že vaňu absolútne nepotrebujete. Samozrejme, že zvýši cenu kúpeľne u budúcich potenciálnych kupcoch, no záleží hlavne na tom ako budete kúpeľňu využívať vy v priebehu niekoľkých rokov. Ak nie ste fanúšikom kúpele, tak si kúpte veľký sprchový kút. No ak máte dostatok miesta v kúpeľni, môžete si zaobstarať kombináciu oboch. Stále by ste ale mali pozerať na funkčnosť kúpeľne a vaňa nemusí byť v každom prípade pozitívom.

  1. Okno v kúpeľni

Najväčším nepriateľom vašej kúpeľne je vlhkosť, ktorá sa hromadí a ostáva v kúpeľni. Ani tie najmodernejšie ventilátory sa nevyrovnajú prírodnej ventilácii, oknu. Ak sa chcete vyhnúť plesniam a rôznym iným elementom, ktoré ničia vašu kúpeľňu, mali by ste zvážiť montovanie okna. S architektom alebo iným odborníkom prekonzultujte, aké okno je pre vás vhodné. Nezabudnite pri montáži okna nakloniť parapet aby sa tam nehromadila voda, a taktiež si zaobstarajte nepriehľadné sklo pre súkromie.

  1. Zapustená skrinka na lieky

Získajte viac úložného priestoru a elegantnejší vzhľad so zapustenou skrinkou na lieky, ktorá je nad toaletnou skrinkou. Ak ju zapustíte pár cm do steny, nielen že ušetríte priestor, no taktiež vaša kúpeľňa bude pôsobiť elegantnejšie a modernejšie. Ak máte záujem o takúto službu, nebojte sa, jej cena nie je astronomická a schéma renovácie kúpeľne sa nijako drasticky nezdraží. Navyše ak máte problém s tým, že si hlavu udriete o túto skrinku pri každej príležitosti, možno práve toto riešenie je vaším vykúpením.

  1. Vylepšené osvetlenie

Väčšina kúpeľní má minimálny prístup k prírodnému svetlu, a v miestnosti akou je kúpeľňa je to veľký problém. No pridaním kvalitného osvetlenia tento problém vyriešite a tým zvýšite funkčnosť kúpeľne. Tiež si môžete dať nainštalovať tlmenie svetla, ktoré sa výborne hodí k večernej kúpeli a navodí vám tú správnu atmosféru. Tiež pridajte extra svetlá v okolí umývadla aby ste pri nanášaní make-upu alebo holení mali dostatok svetla, ktoré tak potrebujete. Ďalšia rada je pridanie osvetlenia do sprchy namieste okolo nej. So správnym osvetlením si užijete sprchovanie o niečo viac.

Prerobte a zlepšite

Prerobenie by malo kúpeľňu zefektívniť, skrášliť a dodať štýl. Ak plánujete v dohľadnej dobe prerábanie kúpeľne, určite využite aspoň jednu z našich rád, ktoré sa nachádzajú v tomto článku.

Zavolať na 0911 300 263