9 tipov ako na rekonštrukcie malej panelákovej kúpeľne
18. augusta 2014
Výhody vinylových podláh
26. septembra 2014
Ukázať všetko

Tipy pre rekonštrukciu domu

Je všeobecne známou pravdou, že rekonštrukcie sú vždy časovo a finančne náročnejšie, ako sa možno na prvý pohľad zdá. Majte preto na rekonštrukciu celého domu, alebo časti vykalkulované všetky potrebné materiály tak, aby vás pri rekonštrukcii niečo príliš neprekvapilo. Rekonštrukcia domu je tiež stresujúca záležitosť, preto je fajn získať nejaké nápady ešte pred spustením kompletného procesu. Niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu začať nájdete v tomto článku.

Rekonštrukcia pre všetkých členov domácnosti

Premýšľajte o tom, čo chcete a ktorá časť domu potrebuje rekonštrukciu. Porozprávajte sa s rodinou, čo chcú, a tom, čo chcete vy ešte predtým než začnete.

Pred začiatkom doslova prelezte každý kút domu a poznačte si nedostatky, ktoré chcete odstrániť. Začnite samozrejme s tou časťou, alebo funkciou, ktorá zmenu potrebuje akútne. Ujistite sa, že po rekonštrukcii nebude potrebné už nič meniť. Nieje nič horšie, ako keď vymeníte pozatekané sadrokartónové priečky a nevymeníte zastaralé vodovodné potrubie.

Tipy na rekonštrukciu nájdete na internete

Zhromaždite si čo najviac informácií z internetu a časopisov. Existuje veľa materiálov ktoré vás inšpirujú vo funkčnosti a kráse celkovej zmeny. Takže si dopredu vyhotovte konštrukčný plán, ako chceteaby váš dom vyzerať a ujasnite si tieto zmeny.

Keď máte v pláne rekonštrukciu, myslite iba na ňu. V tejto fáze nemyslite príliš na rozpočet, pretože by vás mohol obmedzovať v nápadoch. Tak si pripravíte zoznam želaní úprav -dekor, farby stien, montáž zariadení, priečok a všetko ostatné. To vám pomôže usporiadať si svoje myšlienky.

Plán rekonštrukcue domu

Urobte si plán alebo stratégiu. To je vždy užitočné, pretože rekonštrukcia zaberie veľa času a peňazí, ale ak idete podľa stratégi váš rozpočet ani časový plán by sa nemali meniť.

Ako už bolo spomenuté predtým, rekonštrukčné práce sú naozaj stresujúce. Takže, ak chcete znížiť množstvo svojho stresu, najmite si profesionálneho architekta a stavebnu firmu. Profesionál zváži všetky faktory, upozorní na nedostatky, prehodnotí rozpočet a časový plán, poradí a pomôže.

Rekonštrukcia domu od profesionála

Ideálny prípad je, keď máte dostatok finančných prostriedkov, najať si generálneho dodávateľa prác. Stavebnú firmu, ktorá má skúsenosti a dobré referencie. Najatie profesionála oslobodí vašu myseľ od stresu a budete sa tak môcť sústrediť na skutočnú podstatu rekonštrukcie – a to získať krajšie bývanie. Za kvalitu, plánovanie, a riadenie pracovníkov tak zodpovednosť mať nebudete, vám zostanú iba požiadavky na konečnú vizuálnu stránku.

Zavolať na 0904 884 958