Rekonštrukcie bytovych jadier v Bratislave
16. júla 2014
Ukázať všetko

Rekonštrukcia kúpeľne v paneláku – cena a fotky

Keď sa potenciálny kupujúci, ktorý sa rozhoduje o kúpe novej investície, na 90% sa najskôr pozrie do kúpeľne, alebo teda do jadra a WC. Prečo je to tak, nebudeme rozoberať, chceme sa skôr pozrieť na niečo iné.  Namiesto krásnej kúpeľne kupujúci vidí niečo celkom odpudivé. Úniky vody, staré spotrebiče, starý nábytok, poškoené podlahy. To sú bežné “body”, ktoré pritiahnu pozornosť. Práve preto je rekonštrukcia kúpeľne takmer okamžite na mieste, už len z týchto na prvý pohľad viditeľný. Tento článok ma za úlohu pomôcť objasniť najdôležitejšie aspekty, keď hľadáte cenu takýchto rekonštrukcií, alebo prerábok jadra v panelákovom byte.

Rekonštrukcia kúpeľne v paneláku – fotky a galéria niektorých našich prác

Dlažba do kúpeľne – aké sú náklady na prácu a aká je cena dlažby a obkladov

Jedným z najčastejších začiatkov práce je výmena a búranie celého pôvodného jadra a odstránenie starej podlahy a pokládka novej dlažby. Najväčší faktor cena za takúto prácu je vyjadrenie ceny v nákladoch samotnej dlažby. Najdrahšie materiály sú zvyčajne prírodné kamenné obklady a porcelánové dlaždice. Najlacnejšiou možnosťou by mohla byť laminátová, plávajúca podlaha – áno, do kúpeľne je možné položiť aj špeciálne na to určenú plávajúcu podlahu. Vinyl alebo klasická a najčastejšie aplikovaná keramická dlažba. Cenu výrazne ovplyvňuje aj to, či pokládku dlažby viete vykonať vy sami, alebo si na to zavoláte špecializovanú firmu. Očakávať môžete približne nasledovné ceny – Búracie práce v bytovom jadre komplet už za 140€, búranie len samotnej podlahy ale už od 9€ za m2, pokládka plávajúcej podlahy už za 4,50€ za m2, pokládka keramickej dlažby od 18€ za m2. No a čo sa týka materiálu, tak kvalitnú plávajúcu podlahu zoženiete už od 15€ za m2 a kvalitnú plávajúcu podlahu podobne. Podobné ceny môžeme rátať aj pri pokládbe obkladu. Za prácu a tiež za materiál.

Náklady na inštaláciu nového kúpeľňového ventilátora

Ak chcete doplnok, ktorý môže zlepšiť vašu kvalitu kúpeľne vo veľkom štýle jednak esteticky a jednak hygienicky a funkčne, zvážte kúpu a inštaláciu ventilátora do kúpeľne. Tým sa zníži vlhkosť v miestnosti, odstráneni sa tým zápach a dôjde k odstráneniu vlhkosti zo vzduchu. Ak už máte ventilátor zakúpený a samozrejme pripravené rozvody vzduchou do stupačky, prípadne ak ide o rodinny dom, tak odvod vzduchu smerom von, postačí len inštalácia ventilátora. Potom môžete očakávať, že zaplatíte veľmi rozumnú sumu od 30 € za inštaláciu. Pokiaľ však nie sú splnené niektoré základné požiadavky na vzduchotechniku, prípadne elektroinštaláciu, je nutné rátať s navýšením ceny o niečo vyššie.

Náklady na inštaláciu novej vane

Inštalácia novej vane, ale prípadne aj sprchovacieho kúta, ktorý nekupujete v hypermarkete (síce často nekvalitný so slabou výdržou, ale lacný) vaňa montáž sprchovacieho kúta je jeden z mnohých komplikovaných projektov. No a samozrejme aj finančne náročnejších, ktoré treba v kúpeľni rekonštruovať, vymeniť a podobne. Nielen, že budete musieť kúpiť vaňu, nechať si ju doviezť, vyniesť na miesto, zároveň bude nutné miesto pripraviť, obmurovať, priviesť vodu a odpad a podobne. A takýmto spôsobom sa pripraviť aj na inštaláciu sprchového kúta. Cena rohovej vane sa na trhu pohybuje od 140€, prípadne od 260€ za najlacnejšie rohové vane. Ak ide o sprchovací kút, cena začína pri tých najjedhoduchších na približne 90€ a najvychytenejšie masážne boxy dostanete aj za 900€. Cena za osadenie vaničky sprchovacie kútu, alebo vane bude približne 60€.

Cena za inštaláciu nového WC

Nákup nového WC rovna nebude veľká zábava, ale majte na pamäti, že pri prerábka kúpeľne, alebo rekonštrukcii celého jadra v paneláku je to naozaj nevyhnutné. WC zrejme susedí s kúpeľňou, alebo je priamo v nej, preto je výmena jednoznačne nevyhnutná už len z estetického hľadiska. Nechceli by ste predsa mať novú kúpeľňu a staré WC. Hlavnými nákladmi bude nová WC mis a splachovacie zariadenie. Kombinované WC s nádržkou stojí od 60€, zabudovaná nádržka v stene a závesné WC je cenovo na úrovni od 450€. Ak si pomôžete inštaláciou sami, potom náklady na inštaláciu budú minimálne. Cena za inštaláciu sanity sa pohybuje na úrovno od 15€ na hodinu.

Dokončovacie práce a ich cena

Rekonštrukcia kúpeľne môže zaŕňať aj práce ako od maľby stien, zloženie nábytku, elektroinštalačné práce, odvoz a likvidácia odpadu a upratovacie práce.

Zavolať na 0911 300 263