Rekonštrukcia bytu a povolenia
21. júla 2014
Upratovanie bytových domov
24. júla 2014
Ukázať všetko

Rekonštrukcia WC v paneláku

Kompletná rekonštrukcia WC toalety a miestnosti

Rekonštrukcia WC toalety

Prestavba WC toalety je jednou z menej náročných rekonštrukcií či prerábok ako časovo tak aj finančne a môže väčšinou prebiehať za normálnej bežnej prevádzky v byte. Ak chystáte rekonštrukciu samostatného WC, je prvoradé rozhodnúť sa buď pre klasické stacionárne WC ktoré sa skladá zo záchodovej misy s podstavcom a nádržky na vodu.

Alebo pre druhú variantu, použiť systém závesného WC s konštrukciou pod omietkou a s konštrukciou pre závesné WC, známy všeobecne pod názvom “Geberit ” Je to však iba značka jedného zo zariadení tohto druhu na trhu, nie označenie závesného systému WC ako takého. Výhodou tohto závesného WC je jednoduchšia údržba celej miestnosti toalety a ukrytie nádržky na vodu s prívodom vody v stene.  Ďalšia voľba pred ktorú budete stáť je zriadenie umývadla ak doteraz nebolo súčasťou miestnosti WC. Samozrejme v závislosti na dispozícii miestnosti s toaletou alebo dostupnosti iného najbližšieho umývadla v byte, najčastejšie v kúpeľni. Ak je vaša toaleta dosť priestranná môžete ju doplniť o poslednou dobou stále obľúbenejším domácim pisoárom alebo bidetom. Na záver zostáva vyriešiť vykurovanie a odvetranie WC, výšku obkladov v miestnosti s jeho dizajnom, výmenu alebo ponechanie súčasných zárubní, zvážiť vhodnosť zníženia stropu sadrokartónom a formu osvetlenie miestnosti.

Priebeh prestavby WC toalety v byte alebo rodinnom dome

Prvý deň prebieha demontáž pôvodného zariadenia vrátane obkladov a prípadného vybúranie starej zárubne. V závislosti na špecifikách prestavby nastúpi ešte v ten istý deň elektrikár a inštalatér. Druhý deň prebiehajú murárske práce pri ktorých je opravené murivo po inštaláciách, vyrovnávky a prímurovky stien ak sú potrebné, s následnými prácami obkladačov. Tretí deň v prípade potreby pokračujú obkladačské práce, podvesenie stopov, montáž obložiek dverí a maľovanie. Štvrtý deň je možné všetko od elektrikára s inštalatérom skompletizovať a máte hotovo. V našich foto-referenciách možno zhliadnuť aj fotografie WC po rekonštrukcii, prestavbu WC toalety si môžete dohodnúť a objednať cez náš kontaktný formulár.

Rekonštrukcia WC – fotogaléria

Zavolať