Rekonštrukčné práce
29. októbra 2014
10 dobrých rád ako vylepšiť malé kúpeľne
30. októbra 2014
Ukázať všetko

Rekonštrukcia kúpeľne 3krát inak – 1.diel

Čím menší priestor, tým ťažšie je zariaďovanie kúpeľne. Na pár metrov musíte vtesnať umývadlo, vaňu či sprchu a spravidla aj toaletu a práčku. Presvedčíme vás, že to ide.

Kúpeľňa s WC? Áno, ide to.

Nie vždy je prepojenie kúpeľne a toalety vhodné, čo platí pre veľké i malé byty. Viac sa dozviete v článku: Záchod v kúpeľni: Áno, alebo nie ?

Malá kúpeľňa od 5-8 m2

Ak má kúpeľňa päť a viac metrov štvorcových, dokáže ju zariadiť snáď každý. Ale čo robiť, keď musíte počítať každý centimeter alebo keď vám priestor uberajú skosené steny v podkroví? Inšpirujte sa našimi troma článkami a typmi.

Variant 1: Paneláková kúpeľňa prepojená s toaletou

Je to “typická” kúpeľňa, ktorá patrila k štandardnému vybaveniu nielen panelákových bytov. Do priestoru o veľkosti 2,4 x 1,65 metra sa vošla len vaňa a umývadlo. Samostatná toaleta bola umiestnená hneď vedľa. To priamo láka obe časti prepojiť a získať tu viac miesta. Príkladom je prvá rekonštrukcia.

kúpeľňa s WC
Pri rekonštrukcii tejto kúpeľne došlo k jej prepojenie s toaletou

Došlo pri nej nielen na prepojenie obidvoch častí, ale menilo sa aj umiestnenia jednotlivých zariaďovacích predmetov a dospozícia. Na miesto toalety prišla vaňa. Tá má menšiu dĺžku ako zvyčajne a rozhodne nie je určená na každodennú relaxáciu. Ale doplniť ju môže sklenená zástena, ktorá majiteľom zaručuje veľmi komfortné sprchovanie. A vaňa samotná potom občasnú kúpeľ.

Na malý priestor sa podarilo umiestniť všetko potrebné a zostalo miesto dokonca aj pre práčku. Pôvodná kúpeľňa tak poskytla dostatok priestoru na toaletu a umývadlo, ktoré dopĺňa spodná skrinka. Ďalšie uzavreté poličky ponúka zrkadlová skrinka nad umývadlom. V rohu potom zostalo miesto na vopred plnenú práčku s hĺbkou 45 centimetrov.

Pôvodný stav pozná hocikto z vlastnej skúsenosti. Kúpeľňa po rekonstrukcii vyzerá väčšia aj vďaka zvoleným obkladom, kedy základné dlaždice sú nahradené veľkými.

Riešenie pre malú kúpeľňu

TIP: Pomôcť pri zariaďovaní malej kúpeľne dokážu špeciálne výrobky, určené práve do týchto priestorov. Pozrite sa na 10 tipov, ako vylepšiť malé kúpeľne.

Zavolať